Rozmowa kwalifikacyjna

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Sukces na rozmowie kwalifikacyjnej zależy nie tylko od Twoich kompetencji, ale też od odpowiedniego stroju. Profesjonalny i modny look doda Ci pewności siebie i zwiększy Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Odkryj inspirujące wskazówki, które pomogą Ci zdecydować jak się ubrać na rozmowę o pracę.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną zależy od kraju i branży

Zmiana pracy to jeden z najważniejszych momentów w karierze zawodowej. Przygotowując stylizację na rozmowę kwalifikacyjną, weź pod uwagę dress code, jaki panuje w firmie. Ważna jest także kultura i moda kraju, czy miasta w którym rozmowa będzie się odbywać. Sprawdź dobrze jak ubiera się i zachowuje środowisko, którego już niedługo możesz stać się częścią.

Twój ubiór może mieć kluczowe znaczenie, ponieważ aż 65% pracodawców przyznaje, że jeśli mieliby wybierać spośród osób o podobnych kwalifikacjach i doświadczeniu, to czynnikiem decydującym byłby właśnie odpowiedni strój.

♦  Rozmowa kwalifikacyjna ♦ 

5 rzeczy, które warto mieć ze sobą :
⇒ CV i list motywacyjny
⇒ długopis i notes
⇒  zapasowe rajstopy
⇒ chusteczki odświeżające
⇒ puder matujący

Kolor ma znaczenie

Odcienie niebieskiego, czerń, stonowane szarości oraz biel to niezawodna selekcja kolorów, dzięki którym łatwo stworzysz profesjonalny look. Interesująca jest zwłaszcza zależność pomiędzy barwami niebieskiego i granatu a wrażeniem, jakie wywrzesz na rekruterach. Jak dowiedli naukowcy badający znaczenie kolorów, stonowane barwy granatu i błękitu wpływają na postrzeganie osoby jako bardziej kompetentnej i godnej zaufania.

Strój na rozmowę o pracę dla Niego

Szukając odpowiedzi na to, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, wykorzystaj naukę o postrzeganiu poszczególnych kolorów i kształtów. Strój na rozmowę kwalifikacyjną jest dopełnieniem doświadczenia i osobowości, dlatego pownien być spójny z Twoim profesjonalnym wizerunkiem.

  Przewodnik po Stylu na Specjalne Okazje 

Styl na rozmowę o pracę dla Niej

Z reguły, aplikując do znanej korporacji, najpewniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczny, biznesowy styl. Taki look jest też obowiązkowy, jeśli ubiegasz się o wyższe stanowisko w kadrze zarządzającej, lub też pracujesz w sektorze bankowym. To najbardziej formalny ze stylów, który kładzie duży nacisk na stworzenie profesjonalnego wizerunku. Jednak nawet w obrębie takiej konwencji, masz możliwość wyboru spośród kilku opcji. Pierwszą opcją jest kostium. To odpowiednik męskiego garnituru, składający się z marynarki i spodni wykonanych z tej samej tkaniny. Jak się ubrać na rozmowę o pracę wybierając kostium? Unikaj wzorzystych materiałów i jaskrawych barw, ponieważ prezentują się one zbyt ekstrawagancko. Najlepszym rozwiązaniem kwestii jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną jest w takim wypadku postawienie na kostium utrzymany w klasycznej palecie barw.

Marynarka w kratkę - idealna na rozmowę kwalifikacyjną jesienią

Zastanawiając się jak się ubrać na rozmowę o pracę w konwencji biznesowej, masz do wyboru także klasyczną garsonkę. Różni się ona od kostiumu tym, że zamiast spodni, dopełnieniem marynarki jest tu spódnica. Ważne, by sięgała ona maksymalnie odrobinę ponad kolano lub też kończyła się tuż poniżej jego linii. Zdecydowanie najbardziej elegancko prezentują się garsonki, których częścią jest klasyczna spódnica ołówkowa. Decydując się na kostium lub garsonkę, zyskujesz gwarancję stworzenia wizerunku, który pomoże Ci wejść na nowy poziom Twojej kariery.

Trencz jako element biznesowej stylizacji? Tak!Przeczytaj: Jak wybrać trencz damski

Rozmowa o pracę a modowa kreatywność

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi oznaczać jedynie czerni, bieli i granatu dominujących w Twoim stroju. Jesli nie ubiegasz się o dyrektorskie stanowisko lub pracujesz w branży kreatywnej, to możesz pozwolić sobie na odrobinę mniej sformalizowany styl. W takim wypadku postaw na smart casual. Jednym z pomysłów na to, jak się ubrać na rozmowę o pracę tworząc stylizację w konwencji smart casual jest na przykład zestaw złożony z czarnych cygaretek, marynarki i białej koszuli o nieco bardziej oryginalnym kroju. Zamiast klasycznej taliowanej możesz zdecydować się na przykład na luźniejszy krój z rękawami o długości 3/4. W sezonie jesiennym mozesz dołączyć do cygaretek stylowe sztyblety, a białą koszulę zastąpić topem, na który narzucisz modną marynarkę o grubszym splocie.

Stonowane, lecz zdecydowane kolory także sprawdzą się na rozmowie o pracę

Możesz także postawić na klasyczną, doapsowaną sukienkę w stonowanej barwie. Połączona z czółenkami stworzy niezastąpiony zestaw i rozwieje Twoje wątpliwości odnośnie tego jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Smart casual sprawdzi się także wtedy, jeśli aplikujesz do firmy w której pracownicy, a nawet szef ubierają się w casualowy sposób. Pamiętaj jednak, że wyluzowany styl panujący w biurze to nie powód do pojawienia się na rozmowie o pracę w trampkach. Strój na rozmowie o pracę  musi być przemyślany - markowe torebki podkreślą Twoje kompetencje, zaś sportowe buty moga podkreślić aktywny styl życia. Nawet, gdy firma preferuje styl casual, mimo wszystko potraktuj luźny dress code w sposób estetyczny. Najepsze wrażenie wywrzesz, jeśli postawisz na profesjonalny, choć wyrażający Ciebie look.

Top Marki w klubie zakupowym Zalando Lounge

Topshop  ♦  Tommy Hilfiger  ♦  Furla

Longchamp  ♦  Orsay  ♦  Armani

Zalando Lounge dostarczy Ci wiele inspiracji, jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. W naszym klubie zakupowym znajdziesz wiele propozycji, z których łatwo stworzysz idealną stylizację na rozmowę o pracę. Ciesz się modą i odkryj kampanie wyprzedażowe ze zniżkami sięgającymi aż do -75%*!