Proste i skuteczne sposoby na usuwanie plam po czekoladzie

Jak usunąć plamy z czekolady? Zastanawiasz się, czym sprać czekoladę, tak aby zdołać uratować zabrudzone ubranie? Sprawdź wyselekcjonowane przez nas wskazówki na to jak sprać czekoladę i dowiedz się, jak usunąć plamy z czekolady domowym sposobem. Najprawdopodobniej większość z potrzebnych składników masz już w swoim domu, dzięki czemu możesz błyskawicznie przystąpić do działania!

Jak usunąć plamy z czekolady

Sposoby na usuwanie plam z czekolady:

1. Gliceryna nałożona bezpośrednio na tkaninę

2.Mikstura jajek i gliceryny3. Roztwór z sodą oczyszczoną4. Zamoczenie plamy z czekolady w mleku5. Zamrożenie i zeskrobanie plamy

JAK USUNĄĆ PLAMY Z CZEKOLADY ZA POMOCĄ GLICERYNY

Gliceryna często znajduje zastosowanie w kosmetykach. Jednak ta substancja potrafi nie tylko zadbać o nawilżenie Twojej skóry, lecz także okazuje się niezastąpiona przy domowych porządkach. Usuwanie plam z czekolady gliceryną jest bardzo skuteczne.

No dobrze, a zatem — plama z czekolady jak usunąć ją za pomocą gliceryny? Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Pierwszym z nich jest użycie gliceryny bezpośrednio na tkaninę. Pocieraj nasączoną gliceryną szmatką lub płatkiem kosmetycznym plamę z obu stron, aż do momentu gdy będzie ona czysta. A jak usunąć plamę z czekolady roztworem gliceryny? Zmieszaj odrobinę ciepłej wody z gliceryną w proporcji 2:1 i zaaplikuj na plamę. Pocieraj aż do usunięcia zabrudzenia, a następnie wypierz ubranie tak, jak zawsze.

Oto drugi sposób! Jeśli masz w domu jajka, to możesz zmieszać je razem z gliceryną. Jak wyczyścić plamę z czekolady miksturą z jajek i gliceryny? Jedno żółtko jaja zmieszaj z odrobiną gliceryny i dokładnie nanieś na zabrudzenie. Odczekaj 10 minut, a następnie wypierz ubranie.

Uwaga! Pamiętaj, że glicerynę można stosować wyłącznie na ubraniach wykonanych z tkanin syntetycznych!

CZYM SPRAĆ CZEKOLADĘ: SODA OCZYSZCZONA

Plama z czekolady jak usunąć ją z ubrania

Nie wiesz, jak sprać czekoladę? Pomoże Ci w tym niezastąpiona soda oczyszczona. Sporządź papkę z sody oczyszczonej i wody łącząc je w stosunku 2:1. Nałóż na plamę. Jak usunąć plamy z czekolady domowym sposobem wykorzystującym sodę oczyszczoną? Pocieraj szczoteczką lub gąbką plamę, a po około 10 minutach spłucz i wypierz ubranie tak, jak zwykle.

JAK WYCZYŚCIĆ PLAMĘ Z CZEKOLADY DZIĘKI MLEKU

Jak usunąć plamy z czekolady domowym sposobem? To wiedza konieczna zwłaszcza dla tych, którzy posiadają małe dzieci. Maluchy często plamią ubranka, a ich upodobanie do czekolady zwiększa prawdopodobieństwo tego, że to właśnie powstałe z tego słodkiego przysmaku plamy przyjdzie zwalczać rodzicom. Jednym ze sprawdzonych domowych sposobów na to, jak usunąć plamy z czekolady jest zanurzenie poplamionej tkaniny w mleku.

Przeczytaj także: Jak usunąć plamy z trawy?

Mleko rozpuści tłuszcze zawarte w czekoladzie i znacząco ułatwi pozbywanie się zabrudzenia. Ważne jest jednak, aby mleko było ciepłe, dzięki temu dużo skuteczniej pozwoli rozprawić się z plamą.

Jak długo moczyć zabrudzoną część ubrania w mleku? Co do zasady wystarczy kwadrans. Czym sprać czekoladę, która może jeszcze pozostawać na tkaninie? Możesz posłużyć się innym domowym sposobem lub wrzucić ubranie do pralki, o ile można prać je w pralce i po zakończeniu cyklu prania ocenić, czy potrzebne są jeszcze jakieś działania i ewentualnie czym sprać czekoladę pozostałą na ubraniu.

PLAMA Z CZEKOLADY - JAK USUNĄĆ ZASCHNIĘTĄ CZEKOLADĘ

Jak sprać czekoladę

Jak usunąć plamy z czekolady, gdy już dawno zdążyły zaschnąć? Wbrew pozorom odpowiedź na to jak sprać czekoladę, która zaschła jest naprawdę prosta. Wystarczy, że włożysz ubranie do zamrażalnika. Gdy plama stężeje, wystarczy, że usuniesz ją delikatnie wykruszając ją lub ostrożnie zeskrobując nożem. Ewentualne pozostałości usuń jednym z poprzednich sposobów a następnie wypierz ubranie tak, jak zwykle.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, jak usunąć plamy z czekolady nie jest skomplikowana. Wystarczy wiedzieć, jakie działania podjąć, a istnieją spore szanse, że da się odratować ulubione ubranie!

Kochasz modę i korzystne rabaty? Odkryj najnowsze szybkie kampanie wyprzedażowe pełne zniżek sięgających nawet do -75%* w Zalando Lounge. Dołącz do nas już dziś i sprawdź, jak wiele możesz zyskać!