Jak usunąć plamy z trawy?

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z trawy? Wbrew pozorom irytujące zielone smugi możesz łatwo wywabić domowymi sposobami. Poznaj najskuteczniejsze metody i podaruj poplamionym ubraniom nowe życie!

Plamy z trawy to znak aktywnie spędzonego czasu

Jak usunąć plamy z trawy —  dwie najważniejsze zasady

Plamy z trawy to częsty gość nie tylko na dziecięcych ubrankach. Zielone zabrudzenia potrafią często zaskoczyć między innymi biegaczy, osoby grające w piłkę nożną, a także uprawiające własny ogródek. Jednak plamy z trawy mogą się pojawić też i w bardziej nieoczekiwanych okolicznościach. Niezależnie od sytuacji, która je spowodowała, jedno jest pewne — trudno ich nie zauważyć dzięki ich intensywnemu zabarwieniu, za które odpowiada chlorofil. Na szczęście plamy z trawy nie muszą oznaczać wyroku dla Twoich ulubionych ubrań! Wystarczy, że dowiesz się, jak wywabić plamy z trawy i podejmiesz odpowiednie działania.

Plamy z trawy: jak skutecznie je usunąć?
  1. użyj wody utlenionej
  2. wypróbuj jak działa ostry alkohol wylany na plamę
  3. sięgnij po płyn do mycia naczyń
  4. postaw na kwasek cytrynowy

O czym jednak pamiętać, by dodatkowo nie pogorszyć sprawy? Po pierwsze, nigdy nie stosuj gorącej wody na plamy z trawy. Wysoka temperatura dodatkowo utrwali zabrudzenia i jest jedną z najgorszych odpowiedzi na pytanie, czym usunąć plamy z trawy.

Po drugie, spłukując plamy z trawy zimną wodą, zawsze czyń to od wewnętrznej strony tkaniny, dzięki czemu unikniesz dodatkowego przenikania barwnika w głąb włókien materiału. Wstępne zmiękczenie plamy pod strumieniem wody pozwoli Ci szybciej usunąć uporczywe plamy z trawy, jednak nie jest to krok, bez którego nie można się obejść. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak usunąć plamy z trawy i wybierz metodę, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku!

Jak wywabić plamy z trawy z różnych tkanin?

Jak usunąć plamy z trawy? Pomogą Ci w tym produkty, z których większość masz na pewno w swoim domu, dzięki czemu możesz natychmiast przystąpić do działania. W przypadku białych tkanin skorzystaj z wody utlenionej — zamoczoną w niej szmatką pocieraj plamy z trawy, a następnie wypierz tak jak zwykle.

Jak wywabić plamy z trawy domowym sposobem

Niezastąpiony w przypadku niespodziewanego pojawienia się plamy z trawy jest też mocny alkohol lub rozcieńczony wodą do około 70% zawartości alkoholu spirytus salicylowy. Wbrew pozorom jest on bezpieczny dla większości ubrań i stanowi jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie jak usunąć plamy z trawy. Jednak przed jego zastosowaniem możesz przeprowadzić szybki test, aplikując odrobinę cieczy na niewidoczną część tkaniny. Nanieś go na plamy z trawy, delikatnie pocieraj tak, jak przy wykorzystaniu wody utlenionej i pozostaw na kilka minut.

Możesz również spróbować usunąć plamy z trawy poprzez pranie ich w zimnej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Ten delikatny domowy detergent nie uszkodzi nawet delikatnych tkanin i pomoże Ci szybko pozbyć się nie tylko plam z trawy, lecz także i innych zabrudzeń.

Czym usunąć plamy z trawy, które zdążyły już zaschnąć?

Jak wywabić plamy z trawy, gdy upłynęło już sporo czasu od powstania zabrudzeń? Czy w ogóle da się usunąć zaschnięte plamy z trawy? Tak! Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz sprawić, że nawet naprawdę stare plamy z trawy przejdą do historii.

Usuń plamy z trawy na ubraniach małego piłkarza

Wystarczy tylko wiedzieć, czym usunąć plamy z trawy, które nie należą już do najświeższych. Jednym z najlepszych metod na to, jak usunąć plamy z trawy jest kwasek cytrynowy. Potrafi poradzić on sobie nawet z zabrudzeniami, których nie mieliśmy okazji usunąć bezpośrednio po ich powstaniu. Wystarczy, że posypiesz nim wcześniej przepłukaną zimną wodą plamę i będziesz pocierać ją szczoteczką lub gąbką. Staraj się jednak nie wykraczać poza jej granice, by nie rozprowadzać chlorofilu na resztę niepoplamionego materiału. Mała wskazówka: jeśli nie masz pod ręką kwasku, to możesz zastąpić go sokiem z cytryny.

Nie zwlekaj i już dziś poznaj Zalando Lounge, gdzie każdego dnia czekają na Ciebie ekscytujące wyprzedaże ze zniżkami sięgającymi nawet do -75%*! Zarejestruj się za darmo w kilka chwil i codziennie odkrywaj kolekcje topowych marek i znanych domów mody w zaskakująco niskich cenach!