Marynarki męskie

Marynarki męskie

Marynarka to podstawa męskiej garderoby. Dobrze dobrana męska marynarka podkreśli optycznie ramiona, doda objętości klatce piersiowej, wydłuży sylwetkę, lub ją poszerzy. Warto zainwestować w dobrej jakości 3 podstawowe rodzaje męskiej marynarki: garniturową, sportową i blezer.

Odkryj Zalando Lounge

Blazertypes

Marynarka garniturowa to szczególnie elegancka forma marynarki o wyraźnie zarysowanych ramionach. Uszyta z gładkiego i delikatnie lśniącego materiału tworzy zestaw ze spodniami garniturowymi i wygląda dobrze z elegancką koszulą. To strój odpowiedni na wyjątkowe okazje.

Marynarka sportowa charakteryzuje się klasycznym krojem, wykonana jest jednak z matowej tkaniny o charakterystycznej fakturze, co nadaje jej nieformalny charakter. Miękkie ramiona, skośne kieszenie albo dodatkowe szycia sprawiają, że sportowa marynarka pasuje nawet do sportowych koszulek.

Blezer to rodzaj nieformalnej marynarki. Wykonany jest z włókien materiałów używanych na co dzień: bawełny, poliestru, elastanu. Charakteryzuje go luźny fason, miękkie ramiona, często także brak kołnierza.