Jak wyczyścić białe buty?

Jak wyczyścić białe buty? To pytanie, które z czasem zada sobie każdy właściciel białych sneakersów lub trampek. Odkryj razem z nami najlepsze sposoby na to, jak wyczyścić białe trampki lub inne obuwie tak, by odzyskało dawny blask!

Sposoby na czyszczenie białych butów

Naturalne sposoby na to, jak wyczyścić białe buty

Białe buty już od kilku sezonów pozostają jednym z najsilniejszych trendów, jednak wiele osób podchodzi do nich niechętnie i obawia się zadania, jakim jest czyszczenie białych trampek. Na szczęście, wbrew pozorom odpowiedź na pytanie, jak wyczyścić białe buty jest dużo prostsza, niż mogłoby się wydawać.

Czyszczenie białych butów lub sneakersów możesz łatwo wykonać w domowym zaciszu. Co więcej, czyszczenie białych trampek lub innego obuwia jest jak najbardziej możliwe przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników, które najprawdopodobniej kryją się w jednej z Twoich kuchennych szafek.

Domowe sposoby na czyszczenie białych butów:

  • soda oczyszczona z odrobiną wody
  • ocet
  • sok z cytryny rozcieńczony z wodą (1:3)
  • użycie proszku do prania
  • zastosowanie płynu do mycia naczyń
  • wybielająca pasta do zębów

Pierwszym naturalnym sposobem na to, jak wyczyścić białe trampki jest użycie sody oczyszczonej. Ten popularny w kuchni biały proszek doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia, zwłaszcza z obuwia wykonanego z tkaniny. Dodaj do niego odrobinę wody, tak by uzyskać gęstą papkę i otrzymaną w ten sposób pastą pocieraj zabrudzenia przy użyciu czystej szczoteczki lub szmatki.

Inną skuteczną, a przy tym w 100% naturalną metodą na to, jak wyczyścić białe trampki lub inne obuwie jest wykorzystanie octu. Zamoczoną w nim ściereczką szybko wyczyścisz swoje białe obuwie. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku butów ze skóry lub zamszu.

A co zrobić, jeśli akurat nie masz octu? Czyszczenie białych trampek lub innych białych butów umożliwia też sok z cytryny, który przed użyciem należy zmieszać w stosunku 1 do 3 z wodą. Zaletą takiej mieszanki jest przyjemny zapach, który oprócz usunięcia plam, zneutralizuje ewentualny niepożądany aromat obuwia.

Jak wyczyścić białe buty przy użyciu domowych detergentów?

Jak wyczyścić białe trampki by odzyskały swój wygląd, którym cieszyły Cię tuż po zakupie? Jeśli szukasz sposobu na to, jak wyczyścić białe buty to możesz sięgnąć po jeden z produktów chemii gospodarczej, które znajdują się w każdym domu. Skuteczne czyszczenie białych butów umożliwi Ci na przykład proszek do prania.

Jak wyczyścić białe trampki Converse

Jak wyczyścić białe trampki proszkiem? Odrobinę proszku wymieszaj z wodą i powstałym roztworem pocieraj zabrudzenia. Ten sposób najlepiej sprawdza się w pielęgnacji obuwia wykonanego z materiału. Innym pomysłem na to, jak wyczyścić białe buty jest wykorzystanie lekko rozcieńczonego płynu do mycia naczyń.

Pomocna może okazać się również pasta do zębów — najlepiej ta o wybielających właściwościach. Pasta do zębów to trafiona odpowiedź na pytanie, jak wyczyścić białe buty — i to zarówno te wykonane z materiału, jak i ze skóry. Czyszczenie białych butów jest też możliwe z użyciem szarego mydła, które również sprawdzi się zarówno na skórze naturalnej, jak i w przypadku obuwia z materiału.

Czyszczenie białych butów w pralce — czy to dobry pomysł?

Szybkie tempo życia sprawia, że często poszukujemy jak najłatwiejszych rozwiązań na to, jak wyczyścić białe buty. Jednym z pomysłów, które przychodzą do głowy jako pierwsze, jest czyszczenie białych butów poprzez wrzucenie ich do pralki. Czy jednak taka oszczędność czasu jest bezpieczna dla naszego obuwia?

Wszystko zależy od tego, czy planujemy czyszczenie białych trampek wykonanych z tkaniny czy też obuwia skórzanego lub zamszowego. Miej na uwadze, że o ile czyszczenie białych butów z materiału w pralce jest jak najbardziej dopuszczalne, to już buty ze skóry lub zamszu pobyt w pralce zakończą w dość opłakanym stanie.

Jak wyczyścić białe buty domowymi sposobami

Czy można jednak sprawić, by ręczne czyszczenie białych butów nie było zbyt czasochłonne? Oczywiście! Po pierwsze należy unikać dopuszczania do powstawania mocnych zabrudzeń i w miarę możliwości regularnie usuwać je na bieżąco — tuż po powstaniu są one zwykle najłatwiejsze do wyczyszczenia.

Co więcej, po zakończeniu czyszczenia warto użyć bezbarwnej pasty do butów, która pozwoli dłużej utrzymać skórzane białe buty w nienagannym stanie. Dzięki tym zabiegom odpowiedź na to, jak wyczyścić białe trampki lub inne buty stanie się dużo prostsza!

Już dziś poznaj wyjątkowy świat Zalando Lounge i ciesz się zniżkami sięgającymi nawet do -75%* na kolekcje znanych brandów i luksusowych domów mody!