Jak usunąć żółte plamy pod pachami?

Starannie wybierasz ubrania i lubisz o nie dbać, by służyły ci jak najdłużej? Nie pozwól, by kłopotliwe zabrudzenia były przeszkodą. Poznaj nasze 4 sprawdzone sposoby, jak usunąć żółte plamy pod pachami skutecznie i bez wysiłku!

Żółte plamy pod pachami praktycznie niszczą białe ubrania

Jak usunąć żółte plamy z białych ubrań?

  • zalej plamy octem, a następnie dokładnie wypłucz
  • dodaj do wody sok z cytryny lub aspirynę
  • użyj mieszanki soli i octu
  • posmaruj żółtą plamę pastą do zębów
  • regularnie używaj wkładek pod pachy

Sposób 1:  Niezawodny ocet na żółte plamy na ubraniach

Zastanawiasz się, jak usunąć żółte plamy z potu? Oprócz chemicznych środków możesz zastosować naturalne metody przyjazne dla środowiska i twoich ubrań. Dobrym pomysłem jest polanie plamy octem. Po kwadransie wypierz ubranie w wodzie z proszkiem do prania. Oprócz tego, że ocet pomaga zlikwidować żółte plamy na ubraniach, stanowi też zabezpieczenie przed ich powstaniem w przyszłości.

Substancje zawarte w occie sprawiają, że ubranie wolniej chłonie pot, więc żółte plamy pod pachami są mniej uciążliwe i łatwiejsze do  wywabienia. Wśród innych skutecznych metod na to, jak usunąć plamy z potu, znajdziesz też wodę utlenioną, sok z cytryny, a także aspirynę.

Sposób 2: Mikstura z sodą na żółte plamy pod pachami

Żółte plamy na ubraniach, które trudno usunąć, możesz wywabić też przy pomocy mieszanki octu i sody oczyszczonej.

Odmierz dwie części octu na trzy części sody, by powstała gęsta pasta. Jak usunąć plamy z potu przy pomocy takiej mieszanki?Nanieś ją na żółte plamy na ubraniach i odczekaj godzinę. Następnie upierz w pralce. Alternatywą dla sody może być też sól.

Sposoby na usunięcie żółtych plam pod pachami

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć żółte plamy pod pachami, możesz zastosować mieszankę soli i octu. Wymieszaj je w proporcji 1:1, a następnie dodaj do wody, w której znajduje się zabrudzone ubranie. Żółte plamy pod pachami wywabisz w ten sposób po około pół godzinie.

Sposób 3: Patent z kosmetyczki na nieskazitelną biel

Szukasz sposobu, jak usunąć żółte plamy pod pachami? Ten patent sprawdzi się także w podróży i jest naprawdę skuteczny. Sekretem jest pasta do zębów, która słynie z właściwości usuwania przebarwień. Wystarczy nanieść ją na żółte plamy na ubraniach i lekko wetrzeć w tkaninę. Wersja ekspresowa na to, jak usunąć plamy z potu, to tabletki do czyszczenia protez, które wystarczy rozpuścić w wodzie, a następnie umieścić w niej ubranie.

Sposób 4: Skuteczna strategia - zapobieganie plamom pod pachami

Metod na to, jak usunąć żółte plamy pod pachami jest wiele, jednak oprócz detergentów lub domowych sposobów warto mieć na uwadze efektywne działanie. Gdy tylko obierzesz taktykę, jak usunąć żółte plamy z potu, działaj jak najszybciej.

Wkładki zapobiegają żółtym plamom na białej koszuli

Nie czekaj, aż zabrudzenia się utrwalą – te świeże zdecydowanie łatwiej wywabić. Pamiętaj, by zabrudzeń nie prasować, ponieważ wysoka temperatura żelazka jedynie utrwali nieestetyczne ślady.  Chcesz skutecznie zapobiegać zabrudzeniom i nie myśleć o tym, jak usunąć żółte plamy z potu? Rozważ specjalne jednorazowe wkładki przyklejane do ubrania od wewnętrznej strony.

Moda w Zalando Lounge

Wiesz już, jak usunąć żółte plamy pod pachami, jednak gdy uznasz, że czas na nową bluzkę, koszulę czy sukienkę, sprawdź wyprzedaże na Zalando Lounge. Markowe produkty w cenach obniżonych nawet o 75%*? Tak! Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i korzystaj z atrakcyjnych rabatów w naszym klubie zakupowym.