Bagaż podręczny - jak się spakować

Uwielbiasz podróże, ale pakowanie dotychczas sprawiało ci problemy? Dzięki praktycznym rozwiązaniom w Zalando Lounge bez trudu zmieścisz wszystkie niezbędne rzeczy do niewielkiej walizki lub torby, czyli do bagażu podręcznego. Odkryj nasze sprawdzone sposoby na udane podróże!

Walizka wspomnień - spakuj się z Zalando Lounge

Waga i wymiary bagażu podręcznego 

Gdy wybierasz się w krótką podróż lub na weekendowy wypad samolotem, dobrą opcją jest zabranie ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Jakie są atuty takiego rozwiązania? Przede wszystkim wszystkie niezbędne rzeczy masz zawsze w zasięgu ręki, a także możesz ograniczyć koszty związane z dodatkową opłatą za większy bagaż. Ponadto po opuszczeniu samolotu nie musisz oczekiwać na walizkę, oszczędzasz sobie zbędnego stresu podczas kontroli bezpieczeństwa i możesz w pełni cieszyć się każdym aspektem podróży. Warto więc wiedzieć, czym dokładnie jest bagaż podręczny i jak właściwie go spakować.

Ile sztuk bagażu można zabrać ze sobą na podład samolotu?Ogólną zasadą jest jedna sztuka bagażu podręcznego. W zależności od przewoźnika walizka podręczna może być schowana w schowku nad siedzeniem lub umieszczona bezpłatnie w luku bagażowym. Należy pamiętać o tym, że przewoźnicy stosują różne rozwiązania, z którymi wiążą różne dodatkowe opłaty.

Bagaż podręczny to najczęściej mała walizka, plecak lub torba

Ważnym aspektem jest też wymiar walizki lub torby. Przed wylotem upewnij się, jakie limity przewidziały linie lotnicze, jeśli chodzi o bagaż podręczny. Niektóre nie zezwalają na przykład na przydzielenie go noworodkom. Niekiedy może spotkać cię miła niespodzianka, bowiem część przewoźników w klasie pierwszej lub biznes pozwala pasażerom na większy bagaż podręczny.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?Najczęściej maksymalne wymiary bagażu podręcznego to 50x40x20 cm. Podane wymiary mogą się różnić w zależności od przewoźnika. Najpopularniejsza maksymalna waga bagażu podręcznego waha się pomiędzy 8kg a 10kg.

Jak wykorzystać przestrzeń w bagażu podręcznym?

Klasyczna skórzana torba jako stylowy bagaż podręczny

Warto również zastanowić się, jak rozplanować umieszczanie pozostałych rzeczy w bagażu podręcznym. Aby maksymalnie wykorzystać miejsce w niewielkiej torbie czy walizce, na dole umieść grube ubrania i obuwie, które będą potrzebne ci dopiero w hotelu. Na samej górze włóż przezroczystą torbę z kosmetykami oraz sprzęt elektroniczny.

Jak się spakować?

  • Dobrym patentem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest rolowanie odzieży zamiast tradycyjnego składania jej w kostkę.
  • Skorzystaj również ze schowków, w których zmieścisz drobne elementy garderoby oraz dodatki.
  • Do butów lub małej torebki na ramię możesz włożyć drobiazgi takie jak skarpetki czy tania biżuteria.
  • Grubsze ubrania załóż na siebie, by zaoszczędzić miejsce w bagażu. Kurtkę lub sweter narzucisz tylko na krótki czas wejścia na pokład.

Jak przygotować bagaż podręczny?

Bagaż podręczny - pakowanie to wyzwanie

Kolejny ważny aspekt to zawartość bagażu podręcznego. Warto wiedzieć, co można do niego spakować. Ogólna zasada jest taka, że w zabieranej ze sobą na pokład walizce lub torbie powinny znaleźć się przede wszystkim najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli planujesz krótki wypad bez większych bagaży, a zamierzasz zabrać ze sobą kosmetyki, pamiętaj o limitach ilościowych. Upewnij się, ile płynów możesz zabrać ze sobą i przelej ulubiony tonik, fluid czy płyn micelarny do mniejszych pojemniczków. Do torby podręcznej możesz zabrać też leki i pokarm dla niemowląt, którego objętość nie jest objęta limitami objętościowymi.

Jakie kosmetyki można mieć w bagażu podręcznym?Zgodnie z ogólną zasadą kosmetyki powinny znajdować się w opakowaniach do 100 ml, które należy umieścić w przezroczystej torbie. W uzasadnionych wypadkach kontrola bezpieczeństwa może pozwolić Ci na przewiezienie maści, płynów i lekarstw - dotyczy to sytuacji, w której przewożona substancja jest Ci konieczne potrzebna, a dowodem tej konieczności jest recepta. Warto pamiętać, że również przewoźnicy zastrzegają sobie prawo do wycofania z pokładu samolotu każdej budzącej wątpliwości substancji.

W Zalando Lounge czekają na ciebie różne praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w podróży. Pamiętaj, że stawiamy na wysoką jakość i najpopularniejsze marki, a rabaty sięgają nawet -75%*. Odkryj nasz outlet online i wielką modę w zaskakująco niskich cenach!