Jesteśmy częścią grupy Zalando

Konkurs My Symbol of Joy

Dołącz i odkrywaj

Codzienne oferty do -75%*

(78)
Co możemy Ci zaoferować
Korzyści Lounge by Zalando

Obniżki do -75%*

Wyglądaj świetnie, czuj się doskonale. Spraw sobie przyjemność. Ponieważ możesz.

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW NASZEGO KONKURSU!

W ramach konkursu „My symbol of Joy” dotarło do nas wiele zgłoszeń, z olbrzymim ładunkiem kreatywności i inwencji twórczej! Zarówno my, jak i jury naszego konkursu, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej pomysłowości oraz wrażliwości na otaczający nas świat. Dlatego na samym początku chcieliśmy Wam serdecznie podziękować – za Wasze pomysły i tak pozytywny oddźwięk na nasz konkurs!

Zadaniem konkursowym było symboliczne przedstawienie, na materiałowej torbie, swojego momentu szczęścia w codziennym życiu. I to właśnie różnorodność nadesłanych prac zaskoczyła nas najbardziej! Pomysły na projekty były tak bogate i zróżnicowane, jak postrzeganie szczęścia przez uczestników. Dla każdego takie momenty radości są bowiem bardzo wyjątkowe i intymne. Jedni robią krótkie, ale świadome i pełne uważności przerwy w ciągu dnia, inni cały dzień pędzą, by zwolnić dopiero wieczorem i dopiero wtedy cieszyć się ciszą i chwilą spokoju. Podczas gdy niektóre nadesłane przez Was projekty krytykowały nasz zbyt szybki styl życia, inne pokazywały jak sobie radzić ze stresem i wyhamować w pędzącej codzienności. Różnorodność Waszych pomysłów pokazała, jak bardzo osobiste i różne może być postrzeganie i odbiór szczęścia, mimo tego, że wszyscy czerpiemy z tego taka samą siłę i spokój.

WYNIKI KONKURSU

Poniżej przedstawiamy Wam wybranych zwycięzców, którzy zaskoczyli nas i jury swoją motywacją, pomysłem, kreatywnością oraz wykonaniem.

Mamy nadzieję, że poniższe projekty wyczarują w Waszej codzienności moment szczęścia i zainspirują Was do złapania głębokiego oddechu i zrobienia czegoś dobrego dla siebie.

MIEJSCE 1: „THE HAPPINESS ZONE” KLAUDIA STOCHMAL

Studentka trzeciego roku wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

1 miejsce

Zwyciężczyni Klaudia: „Stres może nieść ze sobą negatywne skutki. Istnieje również taka jego forma, która mobilizuje nas do działania. The Happiness Zone jest projektem ilustracji przedstawiającej przestrzeń, której celem jest zwalczanie stresu, oraz przerodzenie go w coś pozytywnego. Każdy z nas posiada unikalną strefę szczęścia i ja również nie jestem wyjątkiem w tej kwestii. Mój projekt ukazuje elementy, które pomagają mi zwalczyć stres. Liczę też na to, że moja praca wywrze pozytywny wpływ na jej odbiorców.

Projekt ilustracji nie ma ograniczonego regularnego pola. Jest bardzo płynny i elastyczny w swojej budowie, dlatego jego ostateczna forma zależy od sytuacji, w jakiej się znajduje. To ja nadaję mojemu szczęściu ostateczny kształt. Zależy mi na tym, aby każdy odbiorca zrobił to samo i znalazł w mojej ilustracji trochę szczęścia dla siebie.”

Członkini jury Wiesława Brandys: „Zadanie zostało wykonane perfekcyjnie pod względem jakości i prezentacji projektu. To minimalistyczna forma, w której każdy element ma osobiste znaczenie.”

MIEJSCE 2: „MY SMALL COLLECTION OF LITTLE THINGS” EDYTA KLAPER

Studentka drugiego studiów magisterskich łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale Tkaniny i Ubioru.

2 Miejce

Zwyciężczyni Edyta: „Zaprojektowany motyw graficzny powstał z miłości do prostoty i szczegółu, który nie tylko w modzie, ale przede wszystkim w codzienności może zmienić tak wiele. Wierzę, że druk jest nośnikiem treści oraz informatorem – nie tylko odzwierciedlającym trendy, ale skupiającym uwagę na tym, co naprawdę ważne. Swoje symbole szczęścia ujęłam w słowa, które są jednymi z najprostszych i najpiękniejszych środków wyrazu. Każdy je zrozumie, każdy jest stanie je odczytać. Drobne gesty, przelotne uśmiechy oraz ulotne momenty to moim zdaniem te rzeczy, które budują codzienność i nadają jej wyjątkowości. Całość skłania do poszukiwania i chęci odczytania słownych symboli szczęścia na tle graficznych uśmiechów. Ta zabawa jest metaforą i pewną formą zaproszenia – by starać się odczytywać, ale i dostrzegać symbole szczęścia w naszym codziennym życiu.”

Członkini jury Izabela Jurczyk:

„Ten projekt to ciekawa prezentacja pokazująca możliwość zastosowania printu. Twórczyni, w niezwykle kreatywny sposób, przedstawiła myślenie graficzne.”

MIEJSCE 3: PROJEKT ANGELIKI ZAJDLIC

Studentka ostatniego roku studiów artystycznych na kierunku Malarstwo i projekty interdyscyplinarne oraz Edukacja Artystyczna.

3 miejsce

Zwyciężczyni Angelika: „Każdego z nas dotyka nieuchronny problem związany ze stresem. Nie da się go uniknąć, można go jednak poskromić. Dzięki osobistym refleksjom nad pojęciem szczęścia, równowagi życiowej, wytchnienia od codzienności, uświadomiłam sobie, że przyroda (jej potęga i bogactwo) jest na to najlepszym panaceum.Moim zamiarem było przeniesienie cząstki natury. Faza wstępna projektów polegała na przetwarzaniu ptasich sylwetek na grunt artystycznej kreacji. Dzięki różnorodności form oraz selekcji ilustracja zyskała charakter gry barwnej, rozstrzygającej się na płaszczyźnie.Celowe zastosowanie balansu między formą a kolorem ma poprawić nastrój. Ptasi print ma na celu uskrzydlenie potencjalnego posiadacza.”

Członkini jury Wiesława Brandys: „Spodobał mi się motyw wolności i ptaków, kolory oraz ukryty cel, czyli dodawanie skrzydeł. Design jest dodatkowo funkcjonalny i może być łatwo zastosowany w branży.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom!

OCENA I NAGRODY

Wszystkie pomysły były oceniane przez profesjonalne jury według następujących kryteriów:

  • wykonanie zadania zgodnie z tematem,
  • kreatywność i pomysł,
  • praktyczna wykonalność projektu na materiałowej torbie.

Trzy najlepsze propozycje zostały nagrodzone nagrodami pieniężnymi i bonami:

  1. 1. miejsce: 4.000 zł + bon Lounge by Zalando o wartości 1.200 zł
  2. 2. miejsce: 2.000 zł + bon Lounge by Zalando o wartości 800 zł
  3. 3. miejsce: 1.000 zł + bon Lounge by Zalando o wartości 400 zł

ORGANIZATOR KONKURSU: KLUB LOUNGE BY ZALANDO

Lounge by Zalando to wiodący klub zakupowy specjalizujący się w szybkich wyprzedażach kolekcji znanych marek modowych i wnętrzarskich. Moda to nasza pasja, a kreatywny design i ekstrawaganckie materiały towarzyszą nam na każdym kroku.

Codziennie rano startujemy z wyjątkowymi kampaniami promocyjnymi, w których można znaleźć produkty najwyższej jakości m.in. markowe jeansy, kurtki skórzane, sneakersy, czy eleganckie garnitury. Specjalizujemy się w oferowaniu wielkich marek w małych cenach. Polo Ralph Lauren, adidas, Burberry, Cocinelle i wiele innych! Dzięki zniżkom w klubie zakupowym można zamówić torebki Michael Kors, biżuterię z prawdziwymi perłami czy diamentami, klasyczny zegarek Guess albo nowoczesny smartwatch za ułamek ceny regularnej! Akcesoria i ozdoby za mniej niż połowę ceny regularnej marek takich jak Tous czy Pandora pozwolą Ci znaleźć najpiękniejsze prezenty w korzystnej cenie.

Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy dziś specjalnie dla Ciebie.

Pokochaj wielką modę i śmiało wyrażaj swój styl z klubem Lounge by Zalando!