Zalando Lounge konkurs wzorniczy

Flowers

 


DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!

ZE WZGLĘDU NA BARDZO DUŻĄ LICZBĘ PRAC KONKURSOWYCH OBRADY JURY NADAL TRWAJĄ

PROSIMY O CIERPLIOŚĆ 🙂 


„Strzeż się jałowości życia wypełnionego zajęciami” – to słowa wielkiego filozofa Sokratesa. Słowa, które ponad 2000 lat później nadal są aktualne, a może tak naprawdę dopiero teraz dotyczą naszego społeczeństwa. Społeczeństwa, w którym stres i pośpiech są na porządku dziennym i traktuje się je jako nowe normy albo nieuniknione standardy życia. Życia, w którym coraz częściej przeważają: niepokój, bezsenność i strach. Jeśli wymienione zjawiska i emocje nie są Ci obce, na pewno zrozumiesz ideę i cel akcji „My symbol of joy”.Krótka chwila szczęścia na co dzień – każdy tego potrzebuje. Na pewno też to znasz –spieszysz się na uczelnię, gdzie już czeka pierwszy referat, zanim przygotujesz się do oczekiwanego egzaminu, od którego tak wiele zależy. O wiele za późno i z wieloma nierozwiązanymi zadaniami w głowie spieszysz z uczelni do pracy, bo przecież trzeba opłacić czynsz. Zakupy, wspólna nauka, spotkanie z przyjaciółmi i rodziną, sprzątnięcie mieszkania – to wszystko dzieje się mimochodem. Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie?

Tygodnie mijają: dzień, noc, dzień, noc… Często w ogóle nie zauważasz, jak umykają Ci małe, piękne momenty, pragnienia i marzenia. Może warto zrobić sobie krótką przerwę? Co powiesz na małe przypomnienie o tym, by zrobić coś dobrego dla siebie? By wziąć głęboki oddech i zastanowić się nad rzeczami ważniejszymi od terminów, kariery, sukcesów i napiętego programu dnia? Krótka chwila, która przypomni Ci o byciu szczęśliwym, to przecież wszystko, czego potrzebujesz!


MY SYMBOL OF JOY


Materiałowa torba jest codziennym dodatkiem – nosisz ją na zakupy, w drodze do pracy lub na uczelnię, właściwie zawsze masz ją przy sobie. Co, gdyby ta torba przypominała Ci o byciu szczęśliwym? Gdyby niosła komunikat: „Wycisz się. Znajdź spokój. Ta chwila jest tylko dla Ciebie.” Codzienne przypomnienie pomoże we wzmocnieniu dobrych nawyków i robieniu niewielkich przerw na relaks. Ten, komu uda się przynajmniej raz dziennie intencjonalnie odnaleźć wewnętrzną równowagę, będzie przeżywał ten moment bardziej świadomie.

Temat równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym trafia w czuły punkt naszych czasów. Zwraca uwagę na to, że współczesne społeczeństwo świadomie prowadzi życie pełne stresu. Zaczyna się już podczas sesji, kiedy sprawdzana jest wiedza z całego semestru w krótkich odstępach czasu. Później standardem stają się obowiązkowe nadgodziny w pracy. W rezultacie większość ludzi nie potrafi wskazać swojej ostatniej chwili relaksu, nie pamięta już jak spędziła wolny dzień i zapomniała, jaką radość niosą ulubione aktywności i pasje.

Konkurs wzorniczy Zalando Lounge podejmuje ten bardzo ważny i wrażliwy społecznie temat. Weź udział w naszym konkursie i wyraź swój punkt widzenia poprzez sztukę.


ZADANIE KONKURSOWE


Zadaniem uczestników konkursu wzorniczego Zalando Lounge (kierowanego do studentów, osób kreatywnych i wszystkich zainteresowanych) jest zaprojektowanie wzoru materiałowej torby, która będzie wywoływać chwilę szczęścia w codziennym życiu i wzmacniać ogólną świadomość bycia szczęśliwym.

Zaprojektuj wzór torby materiałowej, która podaruje Ci moment szczęścia w codzienności i w ten sposób na krótką chwilę odsunie stres, pośpiech i presję na dalszy plan.

Twój wzór może składać się z elementów typograficznych, może być komiksem lub stworzoną przez Ciebie ilustracją.

Opisz swój pomysł na połowie strony A4, uwzględniając przy tym następujące kwestie:

 • Twój pomysł powinien wynikać z krytycznego zmierzenia się z tematyką zarządzania stresem, zwolnienia tempa, szczęścia i uważności w codziennym życiu.
 • Twój projekt powinien dać się dobrze odwzorować na klasycznej materiałowej torbie.

Temat wiodący: co jest moim osobistym symbolem szczęścia lub motywem przypominającym mi o zachowaniu równowagi i spokoju w stresujących chwilach?


OCENA I NAGRODY


Wszystkie pomysły będą oceniane przez profesjonalne jury według następujących kryteriów:

 • wykonanie zadania zgodnie z tematem,
 • kreatywność i pomysł,
 • praktyczna wykonalność projektu na materiałowej torbie.

Trzy najlepsze propozycje zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi i bonami:

 1. 1. miejsce: 4.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 1.200 zł
 2. 2. miejsce: 2.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 800 zł
 3. 3. miejsce: 1.000 zł + bon Zalando Lounge o wartości 400 zł

WARUNKI KONKURSU


Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w konkursie w okresie od 15.04.2019 do 31.10.2019. Minimalny wiek uczestników wynosi 18 lat. Wstępnym terminem zamknięcia listy uczestników jest 31.10.2019.

Do tego terminu należy dostarczyć następujące dokumenty:

 1. graficzne przedstawienie wzoru,
 2. opis pomysłu wzoru na maks. pół strony A4,
 3. krótki opis uczestnika (imię i nazwisko, data urodzenia, informacja o aktualnym kierunku studiów lub pracy) na maks. pół strony A4.

Wszystkie materiały należy przesłać w formie pliku PDF na adres konkurs@zalando-lounge.pl.

Tutaj znajdują się ogólne warunki udziału w konkursie.


JURY


Flowers

Izabela Jurczyk to dyrektor kreatywna Studio Design i aktualna doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na których prowadzi zajęcia związane z budową portfolio i budowaniem wizerunku własnej marki. Przez ostatnie 20 lat stale poszerza zakres swojej działalności, współpracuje jako projektant i realizator z wieloma galeriami w Polsce i za granicą. Jako projektant ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji o sztuce, kompleksowych opracowań identyfikacji przestrzeni publicznej oraz wydarzeń kulturalnych. Izabela Jurczyk jest także laureatką wielu międzynarodowych nagród.

Strona internetowa: http://studio-design.com.pl

Flowers

Monika Witkowska to obecna Wiceprezes Fundacji Polski Instytut Mindfulness oraz certyfikowany trener mindfulness (programu MBSR) i licencjonowany provider TRE (Tension*Release*Exercises). Monika Witkowska prowadzi szkolenia i seminaria oparte na uważności oraz technikach redukcji stresu, komunikacji i zarządzania sobą w życiu zawodowym i prywatnym. Kolejną dziedziną jej działalności są szkolenia z zakresu zarządzania energią własną dla osób prywatnych i biznesu na terenie całej Polski. Monika Witkowska jest również autorką wielu artykułów dla czasopism takich jak Charaktery, Elle, Wysokie Obcasy i inne.

Strona internetowa: https://www.polski-instytut-mindfulness.pl/

Flowers

Wiesława Brandys reprezentuje organizatora konkursu. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu związana ze światem mody od 2016 r. Zawodowo odpowiedzialna za marketing Zalando Lounge, prywatnie zakochana w podróżach.

* w stosunku do sugerowanej ceny producenta.