Rodzaje spodni damskich

Rodzaje spodni damskich

Właściwy rodzaj spodni podkreśli kształty i ukryje niedoskonałości. Sprawdź swój typ figury, podziel poszczególne jej elementy – kostki, łydki, uda, biodra, pośladki i brzuch – na te warte pokazania lub schowania.

Zastanów się, czy dany rodzaj spodni podkreśla najładniejsze partie ciała, czy raczej je ukrywa.


Odkryj Zalando Lounge

Rodzaje spodni damskich

Spodnie typu bootcut charakteryzuje lekko rozszerzana nogawka od kolana w dół. Mogą być lekko za kolana, długości 3/4 lub długie. Wykonane z jeansu lub miękkiego materiału zrównoważą szersze ramiona lub biodra. Drobne lub niskie kobiety powinny wybrać inny model.

Polecamy dla figury: X, O, A, I

Spodnie skinny to model mocno dopasowany w biodrach i na całej długości aż do kostek – znany także jako ‘rurki’. Wykonane z elastycznych materiałów i idealne dla bardzo szczupłych sylwetek. Skinny podkreśli zgrabne nogi i kształtne pośladki, a zestawiony z wysokimi butami i dużym swetrem wydłuży sylwetkę plus size.

Polecamy dla figury: X, I

Spodnie określane jako regular fit lub straight charakteryzuje prosta nogawka – nie jest ani zwężana, ani rozszerzana. Ten rodzaj spodni zrównoważy masywniejsze biodra i uda. Jest dopasowany, ale nie jest zbyt obcisły. To klasyczny model zapewniający komfort i pełną swobodę ruchu.

Polecamy dla figury: A, O, X

Spodnie dzwony charakteryzuje mocno rozszerzana nogawka od kolana w dół. Wykonane są przeważnie z jeansu. Wyglądają najlepiej w połączeniu z wysokimi sandałami na koturnie. Drobne lub niskie kobiety powinny wybrać inny model.

Polecamy dla figury: X, O, A

Popularny rodzaj spodni, który cechują szersze biodra i zwężana nogawka. Często wykonane z delikatnych materiałów, wiązane na wysokości bioder, lub z dodatkowymi marszczeniami – dodadzą kobiecych kształtów kobietom o wysokiej i bardzo smukłej sylwetce.

Polecamy dla figury: I, O

Chinosy to klasyczny rodzaj spodni uszytych z wyjątkowo przewiewnego i wytrzymałego materiału. Ich pierwotna nazwa ‘chino’ pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza Chiny – kraj pochodzenia tkaniny. Ich cechą charakterystyczną są dwie ukośne kieszenie z przodu i dwie kieszenie na guziki z tyłu.

Polecamy dla figury: X, I