Typy figury damskiej

Typy figury damskiej

Właściwy typ figury określisz, patrząc na swoje lustrzane odbicie lub zdjęcie. Porównaj, które partie ciała są mniejsze lub nieco większe w stosunku do całej sylwetki. Wyróżniamy cztery podstawowe typy figury: A,X,O i I. Przeanalizuj swoje cechy charakterystyczne i odkryj, jaki typ figury reprezentujesz! Poznając swój typ sylwetki, dowiesz się jakich fasonów powinnaś unikać, a jakie zrobią z Ciebie gwiazdę!

Typy figury damskiej

Szczupła i wysoka – taka jest właśnie figura kolumna. Jej cechy charakterystyczne to proporcjonalne ramiona i biodra, niewielkie pośladki oraz nieznaczne wcięcie w talii. Prosty kształ kolumny powinien stawiać na kobiece fasony dodające objętości i opływowych kształtów.

Polecamy dla Twojej figury
Spodnie: bootcut, skinny, regular, marchewki, chinosy
Sukienki: sukienka trapezowa, sukienka kopertowa, sukienka koszulowa i sukienka ołówkowa*

*z paskiem podkreślającym talię

Cechują ją kształtne biodra oraz mocne nogi, drobne ramiona i wąska talia. To twój typ figury, jeśli górne części garderoby kupujesz w rozmiarze mniejszym, natomiast dolne w większym. Figura gruszki powinna wybierać proste kroje i stonowane kolory na dole oraz fantazyjnie i dodające objętości na górze.

Polecamy dla Twojej figury
Spodnie: bootcut, palazzo, regular
Sukienki: sukienka trapezowa, sukienka koszulowa, sukienka kopertowa

Typ figury charakteryzujący się szczupłymi nogami, stosunkowo dużym brzuchem, a także średnim lub dużym biustem. Figura O nie ma wyraźnego wcięcia w talii, dlatego ubraniami powinna je budować. Pomoże w tym spódnica o kształcie litery A oraz dekolt w kształcie litery V.

Polecamy dla Twojej figury
Spodnie: bootcut, palazzo, marchewki, chinosy
*jeśli jesteś niewysoka, zestawiaj wszystkie te fasony z wysokimi butami

Sukienki: sukienka kopertowa, sukienka trapezowa, sukienka halka*

*uważaj, by materiał nie świecił się intensywnie

Cechuje ją proporcjonalność i wyraźnie zarysowane wcięcie w talii. Figura klepsydry nosi podobne rozmiary górnych i dolnych części garderoby. Jej ramiona, biust i biodra równoważą się. Figurę klepsydra podkreślają taliowane kroje, spodnie z wysokim stanem oraz ołówkowe spódnice.

Polecamy dla Twojej figury
Spodnie: bootcut, skinny, regular, chinosy

Sukienki: sukienka trapezowa, sukienka bandażowa, sukienka halka, sukienka koszulowa, sukienka kopertowa, sukienka ołówkowa.